Dovoz aut z Německa

Dovoz aut z NěmeckaPlánujete nákup ojetého vozu, ale nevěříte zdejším autobazarům? Vypravte se do autobazarů v Německu a vyberte si vůz z dovozu. Možná se budete divit, ale zde mají i bazarové vozy daleko lepší stav, než u nás a cena je zde více než přijatelná.

Dovézt auto z Německa přitom není nijak složité. Buď si přímo objednáte firmu, která vše zařídí za vás a auto vám doveze, případně vám s dovozem pomůže, nebo si vše můžete zařídit i sami.

Stačí si vybrat automobil, nejlépe přes internet a hned několik kusů, abyste nejezdili do Německa zbytečně. Kontaktovat autobazar nebo majitele vozu, že máte o nákup vozu zájem a domluvit s ním podrobnosti. Na místě je pak nutné auto zkontrolovat, a pokud budete spokojeni auto zaplatit.

Při převozu zakoupeného auta můžete využít buď vlek, nebo se již s pojízdným autem můžete vydat na svou první cestu rovnou. V tomto případě je ale nutné sjednat na německém i českém území alespoň jednodenní pojištění auta, které vás v průběhu cesty domů bude ochraňovat.

Po přivezení auta do České republiky je pak třeba obstarat všechny náležitosti, jako při koupi zcela nového vozu. Nahlásit vůz v registru, vyzvednout si registrační značky, sjednat pojištění apod. Více o povinnostech při dovozu aut naleznete na webu dovozautforum.cz.